مشخصات فردی و زندگینامه
نام:موسی الرضا
نام خانوادگی:تیموری
پست الکترونیک:teymoory_16@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.teymoory.ir
آدرس وب سایت:http://www.payambar.net
نخصص ها:ادیان و مذاهب ، الهیات و معارف اسلامی ، امامت و مهدویت

زندگی نامه

خلاصه ای از سوابق علمی ،آموزشی و اجرایی اینجانب موسی الرضا تیموری

تحصیلات حوزوی را در حوزه علمیه مشهد آغاز نمودم و تا پایان سطح یک (پایه ششم ) در مشهد ادامه دادم و همزمان با تحصیل دروس ادبیات ، فقه و اصول را در همان حوزه تدریس می کردم.

برای ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه قم شدم و در مدرسه دارالشفاء تا پایان پایه ده حوزه تحصیل نمودم.

در ادامه دو سال در دروس خارج مراجع عظام ، حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی بحث اصول و مرحوم حضرت آیت الله العظمی شیخ جواد تبریزی درس فقه و در محضر حضرت آیت الله مقتدایی مدیریت محترم حوزه علمیه قم در درس خارج فقه بحث قضاوت شرکت نمودم.

همزمان با تحصیل در دروس خارج حوزه ، کارشناسی ارشد مذاهب اسلامی را نیز در موسسه مذاهب اسلامی با معدل 5/18 به پایان رساندم ( که جزء طلاب ممتاز حوزه برگزیده شدم.)

از فعالیت های علمی و پژوهشی بنده در مدت حضور در قم و بعد از آن می توان موارد زیر را برشمرد :

1.        انجام پروژه های تحقیقاتی با همکاری مرکز پاسخگویی به شبهات دینی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همچنین فیش برداری کتب ضاله و استخراج شبهات مربوط به اسلام ، تشیع و انقلاب اسلامی به مدت دو سال

2.       همکاری تحقیقاتی با موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی در تالیف کتب " پاسخ به پرسشها از دیدگاه مذاهب اسلامی" که جلد چهار و پنج آن بصورت مشترک با محققان آن مرکز به چاپ رسیده است.

3.      نگارش مقالات متعدد در زمینه های مختلف که برخی از آن در مجلات صراط ، ندای جمعه و اسوه به چاپ رسیده است .

4.       تدریس دروس گروه معارف در سطح دانشگاه های شهرستان ایرانشهر (دانشگاه ایرانشهر ، دانشگاه آزاد و پیام نور) همچنین تدریس دوره شبهه شناسی در دفتر تبلیغات اسلامی ایرانشهر و تدریس دروس حوزوی در حوزه علمیه سفیران هدایت ایرانشهر

5.      سردبیر و عضو هیأت تحریریه نشریه ندای جمعه ( نشریه  فرهنگی، سیاسی اجتماعی ائمه جمعه اهل سنت استان سیستان و بلوچستان) که ماهانه با تیراژ هزار نسخه به چاپ می رسد.

6.       فعالیت های تبلیغی فرهنگی  و سخنرانی در نماز جمعه ها و مساجد اهل سنت

7.      عضو فرهنگی شورای نگهبان شهرستان ایرانشهر

8.      عضو فرهنگی ستاد نماز جمعه شهرستان ایرانشهر

9.       امام جمعه موقت شهرستان ایرانشهر

10.     تاسیس هیئت محبان پیامبر اعظم واهل بیت علیهم السلام وانجام فعالیتهای فرهنگی در منطقه ایرانشهر.

به علاوه از سال 1386 بنده توفیق خدمتگزاری در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر را داشته ام و به عنوان مسئول نهاد مشغول به فعالیت می باشم.