باید در انتخابات شوراها از طایفه گرایی پرهیز شود
62 بازدید
موضوع: سایر
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

باید در انتخابات شوراها از طایفه‌گرایی پرهیز شود

مدیر طرح و برنامه آموزشی موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی قم گفت: در انتخابات شوراها باید از طایفه‌گرایی پرهیز و شخص شایسته و اصلح انتخاب شود.

خبرگزاری فارس: باید در انتخابات شوراها از طایفه‌گرایی پرهیز شود

حجت‌الاسلام موسی‌الرضا تیموری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایرانشهر ضمن تبریک عید مبعث با اشاره به جایگاه والای پیامبر اعظم (ص) در اسلام اظهار داشت: نزاع بین شیعه و سنی و همه جنایاتی که تحت عنوان مذهب صورت می‌گیرد در سیره رسول‌الله (ص) جایی ندارد.

وی افزود: خداوند متعال می‌فرماید « وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ » پیامبر اسلام ، پیامبر رحمت است نه تنها برای مسلمانان و نه تنها برای انسان‌ها بلکه برای همه جانداران و حتی جامدات.

مدیر طرح و برنامه آموزشی موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی قم بیان داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) جامعه عرب بدوی و جاهلی را که تنها افتخار آنان قتل، کشتار، طرد زنان از جامعه و زنده به گور کردن دختران بود را تحویل گرفت و مدینه‌النبی را که نمونه یک جامعه آرمانی بود ایجاد کرد.

تیموری متذکر شد: تشکیل حکومت اسلامی، احیا ارزش‌های اسلامی و اخلاقی، احیا عبادت خالصانه خداوند، دعا و مناجات از اهداف پیامبر گرامی اسلام (ص) بود که این رسالت امروز بر دوش همه ما بوده و در این راه رسول اسلام (ص) الگوی ما است.

وی اذعان داشت: دشمن به دنبال حذف اسلام است لذا بحث شیعه و سنی مطرح نیست.

این مسئول با اشاره به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواستار حضور پرشور در هر دو انتخابات و پرهیز از طایفه‌گرایی در انتخابات شوراها شد.